rakiety do tenisa

Wybierz swój sprzęt - Przewodnik po rakietach tenisowych

Tenis to sport niezwykle fascynujący i skomplikowany, który zakochuje nie tylko samego gracza, ale również wymaga odpowiedniego sprzętu, aby w pełni doświadczyć gry i poczuć prawdziwą siłę uderzenia. czytaj więcej »

Fotowoltaika dla wspólnot mieszkaniowych

Fotowoltaika dla Wspólnot Mieszkaniowych

Rozpowszechnienie odnawialnych źródeł energii w gospodarstwach domowych Mowa o ekologii, dbałości o środowisko oraz zrównoważonym rozwoju są coraz częściej pojawiającymi się tematami w przestrzeni pu czytaj więcej »

księgowy Katowice

Księgowy w Katowicach - Jak znaleźć profesjonalistę, który zadba o finanse Twojej firmy?

Rozwój technologiczny, przejrzystość finansowa oraz konieczność ciągłego dostosowywania się do zmieniających się przepisów podatkowych sprawiają, że rola księgowego jest teraz ważniejsza niż kiedykol czytaj więcej »

Profesjonalne kosmetyki do cery trądzikowej

Profesjonalne Kosmetyki dla Cery Trądzikowej: Rewolucyjne Rozwiązania Dla Skóry Wrażliwej

Trądzik jest jednym z najczęstszych problemów dermatologicznych, z którymi borykają się zarówno młodzież jak dorosłe osoby. Właściwe pielęgnacja cery trądzikowej może wydawać się skomplikowana, ale z czytaj więcej »

Sklep z kosmetykami

Nie tylko perfumeria - odkryj szeroką ofertę sklepu z kosmetykami

Sklep, w którym kupisz kosmetyki – miejsce, którym warto się zainteresować Kosmetyki to nieodłączny element naszej codzienności - zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Służą one nie tylko poprawie naszej czytaj więcej »

biuro tłumaczeń

Jak Wybrać Najlepsze Biuro Tłumaczeń dla Twoich Potrzeb?

W dzisiejszym globalizującym się świecie, gdzie bariery językowe znikają na naszych oczach, usługi profesjonalnych tłumaczeń zdobywają na znaczeniu. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz tłumaczenia czytaj więcej »

wycieraczki samochodowe

Znaczenie Wycieraczek Samochodowych w Twoim SEAT: Jak Wybrać i Wymienić Wycieraczki

O wycieraczkach samochodowych zazwyczaj nie myślimy na co dzień. Jednak bez nich, komfort i pewność prowadzenia pojazdu drastycznie spada, w szczególności kiedy musimy stawić czoła deszczu, śniegu cz czytaj więcej »

Kamizelki robocze

Idealne Kamizelki Robocze – Pełna ochrona z maksymalną wygodą

Praca przemysłowa czy budowlana często wiąże się z wieloma wyzwaniami. Bezpieczeństwo i ochrona zdrowia na stanowisku pracy to aspekty, które nigdy nie powinny być lekceważone. Z myślą o tych prioryt czytaj więcej »

tworzenie sklepów internetowych

Zakładanie sklepu internetowego – od pomysłu do realizacji

Zakładanie sklepu internetowego to proces, który wymaga nie tylko dobrego pomysłu na biznes, ale również umiejętności technicznych, wiedzy z zakresu marketingu oraz prawa. Jednocześnie, w obliczu ros czytaj więcej »

torby podrozne

Z Pakowaniem na Ty: Wybieramy Idealną Torbę Podróżną na Każdą Przygodę!

Podróżowanie może być ekscytujące, pełne wrażeń, ale również wymagające ze względu na konieczność dobrania odpowiedniego ekwipunku. Najważniejszym elementem każdej podróży jest jednak torba, która po czytaj więcej »

 

Jak wybrać obraz do sypialni?

Można pominąć pytanie, czy warto umieścić w sypialni obraz. Ponieważ odpowiedź jest prosta, oczywiście że warto. Nieważne jaki jest klimat czy nawet metraż sypialni, obrazem można uwydatnić lub nawet nadać jej charakter. Ten element dekoracji będzie zawsze robił dobre wrażenie. Ważnym tylko jest by dobrze wybrać obraz do sypialni.

Jest kilka podstawowych zasad, którymi należy się kierować wybierając obraz do sypialni. Trzymając się ich, z pewnością dokonamy dobrego wyboru i nasze oko cieszyć będzie pasujący ale nieprzytłaczający dodatek.

W którym miejscu w sypialni umieścić obraz?

Bardzo często spotkać się można z obrazem nad wezgłowiem łózka, i jest to bardzo dobry pomysł. Jest tam najczęściej całkiem sporo miejsca, więc dodatkowy element tam nie przytłoczy, nie zmniejszy wizualnie przestrzeni. Należy tyko pamiętać by szerokość obrazu nie wykraczała poza szerokość łóżka, nie będzie to wyglądać estetycznie. Jeżeli sypialnia jest duża i jest miejsce na pozostałych ścianach, również można rozważyć takie umiejscowienie ale warto pamiętać by nic nie wisiało nam przed twarzą, może to rozpraszać uwagę i nawet utrudnić zasypianie. Można się także zdecydować na obraz składający się np. z trzech części, lub mogą to być trzy całkiem osobne obrazy ale pasujące do siebie. Można się przy tym pobawić, bo mogą wisieć w jednej linii, jeśli są trzy to jeden może być wyżej lub niżej niż pozostałe, a mogą również być po skosie coraz wyżej. A nawet mogą to być obrazy różnych wielkości, tu jest istotne by pasowały do siebie.

Jak dobrać kolorystykę i motyw obrazu?

To zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać. Zawsze jednak trzeba kierować się kolorem dominującym w sypialni. Jeżeli ściany są w stonowanych beżach lub szarościach to raczej nie powinniśmy decydować się na neonowe motywy. Ale jeśli przy nawet bardzo jasnych ścianach mamy dodatki takie jak narzuta, wazon na parapecie czy poduchy w ciemniejszych kolorach to pasujący do tych dodatków kolorystycznie obraz ładnie się z nimi skomponuje. Chyba że taki jest zamysł, dodać odrobinę ”pazura”, klasyczna czerwień sprawdzi się doskonale. Trzeba pamiętać, że obraz można bez problemu zdjąć całkiem, lub zastąpić innym, więc pozwólmy sobie na odrobinę szaleństwa, bawmy się, szalejmy z kolorami których jesteśmy ciekawi.

Minimalizm czy przepych?

To zależy już tylko od gustu i od tego czy inne elementy sypialni pozwalają na zdobioną, pełną przepychu ramę. Nie ma sensu przecież do minimalistycznie i z umiarem urządzonej sypialni pakować złoceń i wyszukanych zdobień. I odwrotnie, jeśli cała aranżacja jest bardzo luksusowa to dlaczego ten element miałby odbiegać?

Podejmując dobrą decyzję jaką jest powieszenie w sypialni obrazu, lub nawet obrazów, otwieramy przed sobą naprawdę wiele możliwości. Oferty sklepów są teraz pod tym względem niemal nieograniczone. Jedyne granice to te, które stawia nasza wyobraźnia. Podkreślenie naszego własnego stylu, dopasowanie miejsca odpoczynku i regeneracji sił jeszcze bardziej pod siebie uprzyjemni nam sen i relaks.